Czy szczepionki służą depopulacji?

Takie kontrowersyjne twierdzenia krążą w mediach społecznościowych od wielu miesięcy. Napędzane są one przez zdyskredytowane, pojedyncze osoby ze środowiska naukowego. Twierdzą one, między innymi, że szczepionki nie są odpowiednio badane. Jest to nieprawda. Szczepionki przechodzą skrupulatne badania regulacyjne. Najpierw firmy farmaceutyczne przeprowadzają testy we własnym zakresie, następnie przekazują wymaganą dokumentację do odpowiednich organów. Każdy preparat jest dokładnie ewaluowany przez odpowiednie agencje rządowe i międzynarodowe.

Nie ma również żadnych naukowych dowodów na to, że szczepionki mogą stanowić zagrożenie dla ogółu populacji. Wszystkie najważniejsze instytucje medyczne na świecie od WHO, przez CDC, po EMA zgodnie wskazują, że szczepienia na COVID-19 są skuteczne i bezpieczne. Kampania szczepień trwa już od wielu miesięcy i nic nie wskazuje na to, żeby jakiekolwiek poważniejsze niebezpieczeństwo groziło ludziom, którzy je przyjęli.

W rzeczywistości szczepienia, znacząco zmniejszają ryzyko zakażenia wirusem, a w razie wystąpienia choroby, łagodzą jej przebieg, ograniczając śmiertelność.

Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Fakenews.pl, Demagog.org.pl.