Czy producenci szczepionek zostali zwolnieni z odpowiedzialności?

Twierdzenia, że producenci szczepionek zwolnieni są z odpowiedzialności wiążą się głównie z niezrozumieniem aktualnego prawa w tym zakresie. Kraje członkowskie Unii Europejskiej posiadają specjalne umowy z producentami. Przewidują one, że w określonych przypadkach wypłata odszkodowań przechodzi na Skarb Państwa. Warto w tym miejscu zauważyć, że nie zwalnia to w żaden sposób od odpowiedzialności producentów szczepionek. Pacjent może pozwać producenta i taką sprawę wygrać. W takim wypadku to Skarb Państwa wypłaca odszkodowanie, co daje poszkodowanej osobie pewność, że otrzyma zasądzoną kwotę.

Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Fakenews.pl oraz w poście Kancelarii Adwokackiej Strus-Wołos i Wołos.