To wszystko spisek

Gotowy scenariusz lekcji dla uczniów szkół podstawowych i liceów. Podczas pandemii koronawirusa przekonaliśmy się, jak szerokie grono odbiorców mogą uzyskać teorie spiskowe. Osoby wierzące w teorie spiskowe często budują na nich swoją tożsamość, której nie chcą się pozbyć. Z biegiem czasu takim osobom coraz ciężej jest przyznać się do błędu.

Jedną z cech teorii spiskowych jest brak zaufania do instytucji publicznych, lekarzy czy autorytetów w innych dziedzinach. Może mieć to dramatyczne konsekwencje, a czasem nawet decydować o naszym życiu.

Lekcja “To wszystko spisek!” i poznanie mechanizmów, które stoją za teoriami spiskowymi, pozwoli uodpornić na nie uczniów, wyrabiając przy tym empatię do osób, które wierzą w teorie spiskowe.

Podczas lekcji uczniowie:

Pobierz

Wyślij email z linkiem do pobrania na:

Pobierając scenariusz, zapisujesz się do newslettera i wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach związanych z serwisem CovidHub.edu.pl. Zgodę w każdej chwili możesz wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.